معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی پروژه ها، مقالات و پایان نامه های دانشجویی و تحقیق و پژوهش های دانش آموزی در اکثر رشته ها می باشد، تعدادی از پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
golden nemad enemad
آرشیو موضوعی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

پروژه گرافیک اپن جی ال اشکال دو بعدی متحرک

موضوع بندی : گرافیک کامپیوتری دوشنبه 17 خرداد 1395
پروژه گرافیک اپن جی ال اشکال دو بعدی متحرک
فرمت : EXE , CPP
قیمت پروژه : 36,000 تومان

شرح مختصر :

پروژه بسیار جالب و زیبا حرکت اشیاء دو بعدی با کتابخانه گرافیکی opengl در محیط ویژوال استدیو و با زبان ++C طراحی و نوشته شده است.

همانطوری که از شکل خروجی این برنامه مشاهده می کنید در این پروژه opengl از عناصری مانند ابر متحرک (دو ابر با سرعت های متفاوت که به صورت متوالی از سمت چپ صفحه نمایش وارد و از سمت دیگر خارج می شوند) پرندگان، پروانه و بادکنک دارای حرکت درجا و ثابت و همچنین تصویر یک خانه، درخت و دشت پر از گل تشکیل شده است.

یک آدمک شبیه پیناکیو هم در گوشه تصویر با بادکنک متحرک خود در حال بازی کردن است.

عناصر متحرک این برنامه : ابرها (جابه جایی از چپ به راست) - تشعشعات نور خورشید - پرنده های شبیه حروف V انگلیسی - بالهای پروانه - بادکنک آدمک

در این برنامه دو بعدی با وجود شکل هندسی نسبتا پیچیده عناصر از اشکال ساده هندسی مانند بیضی، دایره، مربع، مستطیل و چند ضلعی در رنگ های مختلف استفاده شده است.

از توابع کتابخانه ای پر کاربرد در این پروژه دو بعدی opengl:

  • gluDisk
  • glColor3f
  • glBegin(GL_POLYGON)
  • glBegin(GL_QUADS)
  • glBegin(GL_LINES)
  • glTranslatef

این پروژه آماده، برای ارائه به عنوان پروژه درس گرافیک کامپیوتری بسیار مناسب می باشد. لازم به توضیح است داخل پروژه توضیحاتی مختصر در قالب کامنت برای خوانیی بیشتر برنامه قرار داده شده است.


مشخصات فایل
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی