معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی پروژه ها، مقالات و پایان نامه های دانشجویی و تحقیق و پژوهش های دانش آموزی در اکثر رشته ها می باشد، تعدادی از پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
آرشیو موضوعی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

دانلود برنامه پیاده سازی client server با پروتکل TCP در ویندوز

موضوع بندی : سی پلاس پلاس شنبه 6 آذر 1395
دانلود برنامه پیاده سازی client server با پروتکل TCP در ویندوز
فرمت : Word , CPP
قیمت پروژه : 15,000 تومان

شرح مختصر :

پروژه برنامه نویسی با عنوان "پیاده سازی کلاینت سرور client-server با پروتکل TCP در سیستم عامل ویندوز" مربوط به درس شبکه های کامپیوتری که شامل یک فایل word تحت عنوان "مشخصات توابع شبکه " و همچنین دو برنامه با فرمت cpp که یکی برای سمت کلاینت - مشتری ( client ) و دیگری برای سمت سرور ( server ) طراحی و کد نویسی شده است. که پس از اجرای برنامه در کامپایلر سی پلاس پلاس به صورت شبیه سازی شده سیستم client server را پیاده سازی می کند.

لازم به توضیح است داخل برنامه در خطوطی که نیاز بوده توضیحاتی در قالب کامنت قرار داده شده است.

همچنین در فایل word توابعی که در هر دو برنامه (سمت کلاینت و سمت سرور) استفاده شده است به صورت کامل توضیح داده شده است.

 

انواع شبکه از نظر مدیریت منابع

شبکه های کامپیوتری را به شیوه های مختلفی می توان دسته بندی نمود . یکی از این شیوه ها برحسب نحوه مدیریت منابع در شبکه می باشد . یعنی به این صورت که مدیر و مسئول منابع در شبکه کیست و آیا در شبکه ای خاص یک مدیریت مرکزی وجود دارد یا خیر هر کس مدیر خودش است . بنا براین شیوه شبکه به دو صورت Client Server و Peer to Peer دسته بندی می شوند .

کلاینت سرور Client Server

در این نوع از شبکه هر میزبان یا به عبارت ساده تر هر کامپیوتر به طور ویژه یک سرور (فراهم آورنده منابع) یا یک کلاینت (دریافت کننده منابع شبکه) است . به واژه یا در این جمله دقت کنید . یعنی در این نوع از شبکه یک کامپیوتر اگر سرور باشد دیگر نمی تواند کلاینت باشد و یا اگر کلاینت باشد دیگر نمی تواند سرور باشد .

همانطور که در شکل پایین نیز مشاهده می کنید در این نوع شبکه یک کامپیوتر (میزبان) که سرور نام دارد, وظیفه مدیریت منابع شبکه را بر عهده دارد و کامپیوتر های دیگر از منابع شبکه بهره می برند .

در این نوع شبکه به دلیل مدیریت مرکزی امنیت افزایش می یابد به همین دلیل در شبکه هایی که تعداد کامپیوتر ها از 10 عدد بیشتر می شود به دلیل رعایت امنیت و مدیریت مرکزی و جلوگیری از ایجاد هرج و مرج و بی نظمی در شبکه از این نوع شبکه استفاده می شود .


مشخصات فایل
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی