معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

رسم نمودار نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام در گرافیک

موضوع بندی : گرافیک کامپیوتری سه شنبه 15 تیر 1395
رسم نمودار نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام در گرافیک

پروژه دو بعدی ساده رسم نمودار نوار قلب یا ECG Line به زبان ++C و تحت کامپایلر visual studio و با استفاده از گرافیک کامپیوتری opengl طراحی شده است.

الکتروکاردیوگرام (به انگلیسی: Electrocardiogram) یا نوار قلب به نمودار ثبت شدهٔ تغییرات پتانسیل الکتریکی ناشی از تحریک عضلهٔ قلب گفته می شود. معمولاً با مخفف ECG یا EKG مشخص می شود.

دستگاه الکتروکاردیوگراف، این نمودار را برروی نوار کاغذی خط کشی شده ای که ویژه این کار است، به طور پیوسته ضبط می کند. اطلاعاتی که روی الکتروکاردیوگرام ضبط می شود نشان دهنده امواج الکتریکی محرک قلب است. این امواج نمایشگر مراحل مختلف تحریکات قلبی هستند.

در این پروژه اپن جی ال به صورت نمایشی و با استفاده از رسم خطوط هندسی روی صفحه خط کشی شده، نوار قلب یا همان ecg به صورت متحرک نمایش داده می شود.

برای رسم نوار قلب متحرک ابتدا توسط خطوط یک شکل نرمال از نوار قلب را ترسیم و سپس اقدام به حرکت دادن آن نمودار روی خطوط خط کشی شده کرده ایم و برای اینکه این خطوط به هم پیوسته به نظر برسد همانند نمودار اول، نمودار دیگری پشت سر اولی ترسیم کرده ایم و به محظ اینکه نموداراول از صفحه خارج شود نمودار دوم وارد صفحه می شود و این عمل برای نمودار دوم هم به همین ترتیب ادامه می دهیم.

توابع پرکاربرد در این برنامه

  • glLineWidth تایین ضخامت خطوط
  • glBegin(GL_LINES) رسم خطوط
  • glColor3f رنگ آمیزی اشکال
  • glVertex2f تایین نقطه مورد نظر برای رسم خط

لازم به ذکر است که پروژه شامل توضیحات مختصری در قالب کامنت داخل برنامه برای خوانایی بیشتر سورس می باشد.


مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی