معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

سورس کد بازی دو بعدی ساده در گرافیک اپن جی ال

موضوع بندی : گرافیک کامپیوتری دوشنبه 17 خرداد 1395
سورس کد بازی دو بعدی ساده در گرافیک اپن جی ال

پروژه بازی دو بعدی برخورد موانع با زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس و تحت کامپایلر visual studio و با استفاده از کتابخانه گرافیک کامپیوتری opengl طراحی شده است.

در این پروژه یک مستطیل آبی رنگ را مشاهده می کنید که توسط کلید های جهت چپ و راست توسط بازیکن جابه جا می شود و نباید به موانع مربع شکل قرمزی که از جهت بالا به سمت پایین می آیند برخورد کند.

موانع قرمز به صورت تصادفی تولید می شوند، هر مربع پس از تولید مختصات x آن از بالا شروع به حرکت کرده و از پایین صفحه خارج می شود و بلافاصله با مختصات x تصادفی جدید از سمت بالا وارد صفحه میشود.

برنامه در ابتدای بازی با چاپ پیغامی از کاربر درخواست می کند تا با وارد کردن یکی از اعداد 1، 2 و یا 3 سرعت حرکت موانع را انتخاب کند (کند، متوسط و تند) پس از تعیین سطح، بازی شروع می شود و بازیکن نباید به هیچ کدام از موانع برخورد کند و در صورت برخورد بازی تمام می شود و پیغام پایان بازی توسط برنامه در خروجی چاپ می شود.

از تکنیک های مورد استفاده در این بازی دو بعدی اپن جی ال:

  • تشخیص برخورد دو شئ
  • تولید اعداد تصادفی
  • چاپ پیغام در صفحه نمایش
  • کار با صفحه کلید ها
  • جابه جایی اشیاء

لازم به توضیح است که برنامه شامل توضیحاتی در قالب کامنت برای خوانایی بیشتر سورس کد می باشد.


مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی