معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

مقاله خازن های سری برای افزایش قابلیت انتقال توان

موضوع بندی : مهندسی برق دوشنبه 7 تیر 1395
مقاله خازن های سری برای افزایش قابلیت انتقال توان

عنوان مقاله isi : خازن های سری برای افزایش قابلیت انتقال توان (نقش خازن سری در خطوط انتقال در شبکه دو نقطه ای 500KV )

ترجمه در قالب فایل پاورپوینت 41 صفحه ای از روی مقاله آی تریپل ای (IEEE) با عنوان :

Series Capacitors for Increased Power (Transmission Capability of a 500 kV Grid Intertie)

مخصوص رشته مهندسی برق قدرت در مقطع کارشناسی آماده شده است.

چکیده مقاله :

دو خازن kV 500 سری، با هدف این که ظرفیت انتقال توان میان اقلیمی را در انتاریو کانادا بهبود ببخشند، در سال 2011 بر روی خط قرار داده شدهاند، تا درخواست فزایندهی انتقال توان در ایالت انتاریو را پاسخ دهند. خازنهای سری، با ادوات محافظتی جدیدی تجهیز شده اند که قدم مهم و رو به جلویی را در فلسفه و تکنولوژی محافظتی خازنهای سری ارائه میکند.

این نوشته، بر روی آنچه ذکر شد، همانند سایر ویژگیهای برجسته ی خازن های سری متمرکز خواهد بود و همچنین، مزایای آن را برای سیستم قدرت مشخص خواهد کرد. مخصوصا، محدودیت ولتاژ گذرای حیاتی، بر روی قطع کنندگان مدار خط و همچنین پیچیدگی طراحی خازن های سری در پیوستگی با خطوط هوایی طولانی و نامناسب، آشکار خواهند شد.

به دلیل افزایش درخواست توان در بسیاری از نقاط جهان، نیاز است تا انتقال توان توسعه یابد. افزایش تعداد خطوط توان، ممکن است که بهترین راه نباشد، به هر روی، خطوط انتقال هزینه های زیادی را تحمیل می کنند و زمان قابل ملاحظه ای را برای ساخته شده و بهره برداری صرف می کنند و مساله ای جدی، برای شرایط زیست محیطی می باشند.

با جبرانسازی سری، ظرفیت انتقال توان موجود برای خطوط طویل، بطور قابل ملاحظه ای می تواند افزایش یابد. علاوه براین، در پروژه های زمین سبز، تعداد خطوط موازی، می تواند توسط اعمال جبرانسازی سری از بیرون خط، حداقل شود.

زمانی که نیاز است تا حجم زیادی از توان، در مسیری طولانی تا مصرف کننده انتقال یابد، این ویژگی می تواند مفید فایده واقع شود.

این مقاله، نمونه ای از به کارگیری خازن های سری در صنایع همگانی کانادا، Hydro One را ارائه میکند.

Hydro One بزرگترین کمپانی انتقال و توزیع الکتریسیته، در استان انتاریو کانادا است. این کمپانی، درصد قابل ملاحظه ای از انتقال الکتریسیته ی انتاریو را بر عهده دارد، چیزی حدود % 96.6 از ظرفیت انتقال.

واژگان کلیدی این مقاله : پایداری زاویه ای، راکتانس خازنی، مرتبه ی جبرانسازی، دستگاه محافظت شوندهی سریع، راکتانس خط ، جابجایی خط ، ظرفیت انتقال توان ، خازن های سری ، ولتاژ گذرای احیایی ، پایداری ولتاژ.


مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی