معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

دانلود پاورپوینت آسم در کودکان و تاثیر ورزش بر آن

موضوع بندی : پزشکی شنبه 29 مهر 1402
دانلود پاورپوینت آسم در کودکان و تاثیر ورزش بر آن

پاورپوینت با موضوع آسم در کودکان و تاثیر ورزش در آن در قالب فایل ppt با 19 صفحه محتوا برای دانشجویان رشته های پزشکی گردآوری شده است. در ادامه بخش هایی از این پاورپوینت به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

آسم چیست ؟

آسم یک مشکل تنفسی است که با تنفس سخت (تنگی نفس) و کوتاه شدن تنفس، که با صدای خس خس همراه است، مشخص می شود. دلیل این بیماری انقباض اسپاسمی عضلات صاف پیرامون نایژه و ترشح اضافی موکوس است.

کودکان مبتلا به آسم را می توان در سه گروه قرار داد:

 1. کاهش عملکرد ریه در شیرخوارگی دیده می شود، که احتمالاً در پاسخ به عفونتهای ویروسی پیش می آید و ممکن است به علت قطر کم مجاری هوایی باشد علائم اینها بعد از چند سال اول عمر از بین میرود.
 2. کودکانی هستند که تا بعد از چند سال اول عمر هم ناراحتی آسم دارند که اغلب درپاسخ به یک عفونت پیش می آید. اما احتمال تداوم این آسم کمتر از نوع 3 است.
 3. بیشتر در خطر آسم شدید و مداوم هستند. در این کودکان خطر واکنش های شدید آلرژیک بیشتر است.

سن شروع اولین علایم آسم در کودکان

آسم معمولاً زیر دو سالگی دیده نمی شود. این بیماری تمایل به تکرار شدن در نسلهای بعد و افراد خانواده دارد و متأسفانه اغلب همراه با سایر اختلالات حساسیتی مانند اگزما و تب یونجه است، به هر حال با بزرگترشدن کودک بیماری وی تخفیف می یابد.

در بسیاری از کودکان زیر یک سال خس خس سینه به علت برونشیولیت است که سبب التهاب مجاری هوایی کوچک می شود. این کودکان الزاماً مبتلا به آسم نیستند و به تدریج که بزرگتر می شوند و مجاری هوایی آنها عریض تر می گردد، خس خس سینه نیز برطرف می شود. در اغلب موارد علت خس خس سینه عفونت است نه حساسیت.

تجویز ورزش برای مبتلایان به آسم:

ساختار جلسه ورزش باید طوری باشد که شامل یک برنامه گرم کردن موثر و فعالیت سبک تا متوسطی باشد که در قالب بخش های 5 دقیقه ای سازماندهی شده باشد. شنا بهتر از سایر ورزشها است، چرا که هوای بالای آب تمایل به گرم شدن بیشتری دارد و حاوی رطوبت بیشتری می باشد. هنگامی که ورزش در هوای سرد و محوطه سرباز انجام شود، استفاده از یک ماسک رطوبت مورد نیاز را تامین می کند.

فهرست مطالب

 • آسم چیست؟
 • برخی از محرک های شروع حملات آسمی
 • برخی از علائم آسم
 • برخی از داروهای تسکین دهنده آسم
 • انواع کودکان مبتلا به آسم
 • سن شروع اولین علایم آسم درکودکان
 • تحقیقات در مورد تاثیر ورزش بر آسم کودکان
 • آسم ناشی از فعالیت بدنی
 • دلایل آسم ناشی از ورزش
 • تجویز ورزش برای مبتلایان به آسم
 • منابع

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی