معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

پاورپوینت اصول محاسبات در مهندسی شیمی

موضوع بندی : شیمی جمعه 3 اردیبهشت 1400
پاورپوینت اصول محاسبات در مهندسی شیمی

پاورپوینت با موضوع اصول محاسبات در مهندسی شیمی در قالب فایل ppt با 41 صفحه محتوا برای دانشجویان رشته مهندسی شیمی و سایر رشته ها گردآوری شده است. در ادامه بخش هایی از این پاورپوینت به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

لازم به توضیح است که در این پاورپوینت مباحث با مثال های عددی مختلف توضیح داده شده است.

مول و مفاهیم مربوط به آن (Mole)

بنا به تعریف یک مول از هر ماده برابر است با عدد جرمی آن ماده در واحد جرم. مثلا عدد جرمی کربن برابر 12 است یعنی 12 گرم کربن برابر یک مول کربن است. یا 12 پوند کربن برابر با یک پوند مول کربن است به همین ترتیب عدد جرمی آهن 56 است پس یک گرم مول آهن 56 گرم آهن است و 56 پوند آهن برابر با یک پوند مول آهن است.

حجم ویژه و جزء مولی و جزء جرمی

حجم ویژه عکس دانسیته است. جزء مولی یک ماده در یک مخلوط برابر است با تعداد مول آن ماده تقسیم بر تعداد کل مول مخلوط. تعریف جزء جرمی نیز مشابه همین است.

غلظت و دبی

غلظت عبارت است از بیان مقدار حل شونده بر اساس مول یا جرم یا حجم که در مقدار معینی از حلال یا محلول بر حسب مول یا جرم یا حجم حل شده باشد. واحد غلظت می تواند براساس درصد وزنی درصد مولی یا gr/lit یا grmol/lit یا واحدهای متناظر مثل lbmol/ft3 بیان شود. علاوه بر این در محلولهای خیلی رقیق از ppm نیز که مخفف Part Per Million است استفاده می شود.

دبی: شدت جریان بر واحد زمان که ممکن است جرمی یا حجمی باشد.

فشار

فشار یعنی نیروی وارد بر سطح. فشار واحدهای گوناگون دارد که مشهورترینها در زیر می آید. هوا با ضخامت حدود 1000 کیلومتر فشاری برابر با 1 اتمسفر در سطح زمین وارد می کند.

چون اکثر اندازه گیریهای فشار با دستگاههائی انجام میگیرد که فقط فشار بیشتر ازهوا را نشان می دهند فشار خوانده شده از این دستگاهها را فشار نسبی می نامیم و برای محاسبه فشار واقعی باید فشار هوا را نیز با فشار خوانده شده از دستگاه جمع بزنیم.

بعضی از دستگاههای اندازه گیری فشار از یک لوله U شکل تشکیل شده که مایعی داخل آنست و اختلاف ارتفاع مایع به عنوان فشار خوانده میشود و بنابراین بعضی از واحدهای فشار بصورت ارتفاع ستون مایع بیان می شود مثل میلیمتر جیوه.

فهرست مطالب

 • آحاد و ابعاد
 • سازگاری ابعادی
 • مول و مفاهیم مربوط به آن (Mole)
 • دانسیته (چگالی نسبی)
 • حجم ویژه و جزء مولی و جزء جرمی
 • غلظت و دبی
 • فشار
 • مقادیر معادل فشار یک اتمسفر
 • استوکیومتری
 • واکنشگر محدود کننده
 • واکنشگر اضافی

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی