معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

پاورپوینت روز عرفه چیست، بررسی علت نامگذاری، آداب و اعمال روز عرفه

موضوع بندی : معارف چهارشنبه 11 فروردین 1400
پاورپوینت روز عرفه چیست، بررسی علت نامگذاری، آداب و اعمال روز عرفه

پاورپوینت با موضوع روز عرفه در قالب فایل ppt با 22 صفحه محتوا برای دانشجویان و دانش آموزان و سایر علاقه مندان گردآوری شده است. در ادامه بخش هایی از این پاورپوینت به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

روزعرفه چه روزی است

روز عرفه از اعیاد عظیم است اگر چه به اسم عید نامیده نشده و روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فراخوانده و سفره های جود و احسان خود را برای ایشان گسترانیده و شیطان در این روز خوار و حقیرتر و رانده تر، و در خشمناک ترین اوقات خواهد بود، و روایت شده که حضرت امام زین العابدین علیه السلام در روز عرفه صدای سائلی را که از مردم کمک می نمود شنید، و به او فرمود: وای بر تو آیا از غیر خدا سوال می کنی در این روز و حال آن که امید می رود در این روز برای بچه های در شکم که فضل خدا شامل آنها شود و سعید گردندو

پس در این روز در زیر آسمان روند و اعتراف و اقرار کنند نزد حق تعالی به گناهان خود تا سعادتمند گردند به ثواب عرفات و گناهانشان آمرزیده گردد و مشغول گردند به اعمال و ادعیه عرفه که از حجج طاهره علیهم السلام روایت شده است؛ برای اطلاع بیشتر به کتاب مفاتیح الجنان، شیخ عباس قمی اعمال روز عرفه مراجعه نمایید.

علت نام گذاری روز عرفه

نهم ذیحجه را ‏روز عَرَفه گویند. این روز از روزهای مهم برای مسلمانان و از جمله شیعیان است. گرچه عید نامیده نشده اما همچون عید خوانده شده است. از سوی دیگر از آنجا که امام سوم شیعیان حرکت خود را بسوی کربلا پس از مراسم حج آغاز کرد برای شیعیان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

عرفه روز نیایش و مناجات با خالق هستی است ؛ چرا که در این روز، درهای رحمت الهی بر روی همه بندگان به ویژه گنهکاران گشوده است و همه گنهکاران در این روز، چشم امید خود را به خدای خود دوخته اند و از دنیا بریده و به خدا نزدیک می شوند.

در این روز دعا به استجابت نزدیک است و هر نا امیدی، امیدوار بر در خانه الهی دست هایش را به دعا باز می کند.

اعمال روز عرفه

روز نهم ماه ذیحجه حاجیان در مکانی به نام عرفات توقف می کنند و به دعا و نیایش می پردازند. درباره وجه تسمیه آن گفته اند چون جبرئیل امین به هنگام آموزش مناسک حج به حضرت ابراهیم (ع) به عرفه رسید به او گفت: عرفت و پاسخ شنید: آری لذا نام عرفه بر آن گذاشته اند.

فهرست مطالب

  • روزعرفه چه روزی است
  • حضرت آدم (ع) در عرفات
  • حضرت ابراهیم (ع) در عرفات
  • پیامبر اسلام (ص) در عرفات
  • علت نام گذاری روز عرفه
  • وجه تسمیه روز عرفه
  • آداب و مراسم روز عرفه
  • اعمال روز عرفه
  • احادیثی در باب فضیلت روز عرفه

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی