معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

پاورپوینت در مورد معماری داخلی و طراحی داخلی رشته معماری

موضوع بندی : معماری سه شنبه 19 اسفند 1399
پاورپوینت در مورد معماری داخلی و طراحی داخلی رشته معماری

پاورپوینت با موضوع معماری داخلی در قالب فایل ppt با 30 صفحه محتوا برای دانشجویان رشته معماری و سایر علاقه مندان گردآوری شده است. در ادامه بخش هایی از این پاورپوینت به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

طراحی داخلی (Interior Design)

به عنوان یک حرفه، یک هنر و یک صنعت در دنیا شناخته شده، بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان­ها به منظور انجام فعالیتهای روزمره یعنی زندگی و کار است. بخش اعظم عمر ما در فضاهای داخلی بناها سپری می­شود. این فضاها محیطی را ایجاد می کنند که پاسخ­گوی نیازهای اساسی ما نظیر نیاز به سرپناه بوده و بسیاری از فعالیت های ما در آن صورت می گیرد.

همچنین آنچه به یک بنا روح می­بخشد، فضای داخلی آن است. بنابراین می­توان گفت کیفیت فضای داخلی از یک طرف تأثیر مستقیمی بر نحوه انجام فعالیت­های ما در آن دارد و از طرف دیگر نگرش، احوال و شخصیت ما را تحت تأثیر قرار می دهد. بر این اساس، هدف طراحی داخلی، بهبود عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای راحت سازی زندگی در آن است. فضای معماری بدون طراحی داخلی یا اصلاً قابل استفاده نیست و یا در صورت قابل استفاده بودن، کارآیی لازم و بهینه را نخواهد داشت.

فضا، عنصر اصلی طراحی داخلی

هدف طراحی داخلی عبارت است از بهبود کارکرد فیزیکی و روانی فضاهای داخلی جهت تسهیل انجام فعالیتهای روزمره زندگی در آنها.

فضا اصلی‎ترین عنصر طراحی داخلی به شمار می‎رود حتی می‎توان از طراحی داخلی به فضاسازی داخلی نیز تعبیر نمود. طراحی داخلی در حقیقت با عنصر فضا آغاز می‎شود و در نهایت بایستی به ارتقای کیفیت فضا بیا‎نجامد. کیفیت فضایی طرح یکی از پارامترها و معیارهای بسیار مهم در ارزش‎یابی پروژه‎های طراحی داخلی محسوب می‎شود.

فضایی است ساخته‎شده به دست بشر که در وهله اول وظیفه پناه دادن به انسان در مقابل عوامل طبیعی را دارد یعنی قسمتی از فضای محیط بگونه ای محدود می شود که به واسطه آن فضای داخلی پدید می آید. در نتیجه ورود به فضای داخلی معماری احساس محفوظ بودن، سرپناه داشتن و بسته بودن را در ما ایجاد می‎کند.

فهرست مطالب

 • طراحی داخلی چیست؟
 • فضا، عنصر اصلی طراحی داخلی
 • فضای داخلی معماری
 • عناصر هندسی تشکیل ‎دهنده فرم
 • هفت اصل برای طراحی داخلی
  1. نور
  2. فرم
  3. فضا
  4. بافت
  5. شکل
  6. رنگ
  7. حجم
 • طراحی مدرن
 • طراحی داخلی کلاسیک

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی