معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

دانلود پاورپوینت در مورد مفاهیم حسابداری صنعتی

موضوع بندی : حسابداری پنجشنبه 23 شهریور 1396
دانلود پاورپوینت در مورد مفاهیم حسابداری صنعتی

پاورپوینت با موضوع "مفاهیم حسابداری صنعتی" در قالب فایل ppt به تعداد 25 صفحه برای دانشجویان و هنرجویان رشته حسابداری آماده سازی شده است. در ادامه بخش هایی از این پاورپوینت به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

مقدمه

حتماً تاکنون بارهاو بارها با این واژه برخورد داشته اید. به راستی حسابداری بهای تمام شده چیست؟ چرا مدیران مالی سازمانها همواره سعی دارند تا خود را به مرحله ای برسانند که بتوانند از این شاخه از فن حسابداری استفاده نمایند؟

آیا این درست است که بعضی میگویند به واقع نمیتوان حسابداری بهای تمام شده را به صورت کامل در شرکتهای ایرانی پیاده سازی نمود؟ اینها سئوالاتی بودند که برای خود من نیز در زمان دانشجوئی وجود داشتند و حتی بعضی جزئیات هم اکنون هم برایم بی پاسخ مانده اند.

اکثر کارشناسان مالی، حسابداری صنعتی را آنچنان که باید نمی شناسند و در مراکز آموزشی نیز دروس مربوط به آن، علاوه بر آنکه تنها به صورت تئوری ارائه میگردد، آنقدر حجیم و ثقیل مینماید که اکثر دانشجویان تنها به منظور کسب امتیاز قبولی دروس مربوط به این واحد را فرا میگیرند، بطوریکه پس از گذشت چندماه از مطالعه این دروس از جوابگوئی به ساده ترین مسائل حسابداری صنعتی نیز عاجزند

به راستی چرا؟ آیا حسابداری بهای تمام شده واقعاً اینقدر پیچیده و دور از ذهن است که هرکسی توانائی انجام آن را نداشته باشد و یا اینکه آنرا بیش از آنچه که هست سنگین، حجیم و تخصصی نشان داده اند؟

اینها همه سئوالاتی است که هرکس ممکن است بنا به سلیقه، دانش و هنر خود پاسخ متفاوتی به آن بدهد. ولی من امیدوارم شما خواننده گرامی بتوانید پس از مطالعه آنچه که سعی میشود در ادامه جهت معرفی این شاخه از فن حسابداری به صورت بسیار ساده بیان گردد، پاسخی درخور برای سئوالات فوق که لااقل خودتان را راضی کند، داشته باشید.

منظور از حسابداری صنعتی چیست؟

حسابداری صنعتی شاخه ای از هنر و فن حسابداری است که وظیفه جمع آوری اطلاعات مربوط به عوامل هزینه و محاسبه بهای تمام شده محصولات و خدمات را بر عهده داشته و با تجزیه و تحلیل و بررسی گزارشها و راههای تولید، روشهای کاهش بهای تمام شده تولیدات و خدمات را ارائه می نماید.

تفاوت حسابداری صنعتی با حسابداری مالی

حسابداری صنعتی، اساساً دانشی است که دارای خصوصیت دوگانه است. از طرفی دارای ویژگی حسابداری مالی است و از این نظر به حسابداری مالی کمک میکند تا بتواند قیمت تمام شده کالای فروش رفته یا خدمت انجام شده را محاسبه و سود وزیان دوره مالی را تعیین نماید و از طرف دیگر دارای طبیعت حسابداری مدیریت است و با اطلاعاتی که محیا می نماید، مدیریت را در برنامه ریزی، کنترل، ارزیابی عملکرد و تصمیم گیری کمک میکند و از این نظر از مهمترین ابزار مدیریت به شمار میرود.

فهرست مطالب

 • مفاهیم حسابداری صنعتی مقدمه
 • منظور از حسابداری صنعتی چیست؟
 • اهمیت حسابداری صنعتی
 • کاربرد و وظایف حسابداری صنعتی
 • تفاوت حسابداری صنعتی با حسابداری مالی
 • ضرورت وجود سیستم مکانیزه حسابداری صنعتی
 • نمایش درختی ساختار محصول
 • کالا چیست؟
 • صورتحساب سود و زیان
 • فروش خالص
 • بهای تمام شده کالای فروش رفته
 • خلاصه مشخصات سیستم حسابداری صنعتی
 • اصل بهای تمام شده
 • خلاصه مشخصات سیستم حقوق و دستمزد

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی