معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

دانلود پاورپوینت آماده آشنایی با نقش خازن در مدار

موضوع بندی : مهندسی برق پنجشنبه 29 خرداد 1399
دانلود پاورپوینت آماده آشنایی با نقش خازن در مدار

پاورپوینت کاربردی با موضوع نقش خازن در مدار با 11 صفحه برای دانشجویان رشته برق التکرونیک آماده شده است. لازم به توضیح است که محتویات این پاورپوینت بیشتر به صورت تصویری و متحرک میباشد و با چند مدار ساده نقش خازن در مدار توضیح داده شده است.

خازن چیست

خازن قطعه الکترونیکی است که انرژی الکتریکی را در خود ذخیره می کند. این قطعه از دو صفحه فلزی تشکیل شده که در کنار یکدیگر به صورت موازی قرار گرفته اند. بین این دو صفحه فلزی یک صفحه عایق قرار می گیرد، که به آن دی الکتریک می گویند.

کاربرد های خازن

خازنها در مدارهای الکترونیکی نقش های متفاوتی بازی می کنند. مثلا: در یک منبع تغذیه می تواند ، وظیفه تبدیل ولتاژ AC (متناوب) به ولتاژ DC (مستقیم) را بر عهده گیرد.
یا در برد های الکترونیکی برای حذف نویز به وجود آمده در مسیر های مسی استفاده شود.

خازنها در جاهای که نیاز به ایجاد تاخیر است، استفاده می شود.(تایمر چراغ راه پله) و یا در برخی از مدارهای نوسان ساز (چشمک زن) این قطعه را می توان یافت.
خازنها در مدار های صوتی بسیار به چشم می خورد. که یا به صورت فیلتر صوتی عمل می کنند. و یا برای حذف ولتاژ DC از سیگنال صوتی کاربرد دارند.


مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی