معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

پروژه بازی دو بعدی تانک در اپن جی ال

موضوع بندی : گرافیک کامپیوتری جمعه 24 اردیبهشت 1395
پروژه بازی دو بعدی تانک در اپن جی ال

پروژه بازی دو بعدی که با زبان برنامه نویسی ++C  و با استفاده از کتابخانه گرافیکی OpenGL و در محیط Visual Studio طراحی شده است.

در این بازی نسبتا ساده یک تانک متحرک (که توسط اشکال ساده هندسی ترسیم شده است) و به صورت متناوب به سمت چپ و راست در حال حرکت است را مشاهده می کنید که علاوه بر حرکت خودکار تانک کاربر نیز می تواند جهت حرکت آن را توسط کلید های جهت چپ و راست تغییر بدهد.

در قسمت بالای صفحه مستطیل سبز رنگی به صورت ثابت قرار دارد که سیبل نشانه روی تانک مورد نظر می باشد. بازی کننده می بایست در زمان مناسب، وقتی که تانک از زیر سیبل رد می شود با زدن کلید space اقدام به شلیک گلوله بکند.

اگر گلوله به سیبل مستطیل رنگ برخورد کند یک امتیاز به امتیازات بازیکن اضافه خواهد شد و رنگ مستطیل هم از سبز به قرمز برای مدتی تغییر خواهد کرد.

در گوشه بالا و چپ صفحه نمایش هم امتیاز و زمان سپری شدن بازی نمایش داده می شود. اگر بازیکن تا رسیدن زمان سنج به عدد 100 بتواند 10 امتیاز کسب کند برنده و در غیر این صورت بازنده خواهد شد.

از دیگر قوانین این بازی دو بعدی این است که بازیکن نمی تواند گلوله ها را پشت سر هم شلیک کند (گلوله شلیک شده باید به مقصد برسد بعد اجازه شلیک گلوله بعدی را خواهد داشت) همچنین بازیکن فقط می تواند جهت حرکت تانک را تغییر دهد و نمی تواند آن را جابه جا کند.

تکنیک های مورد استفاده در این برنامه : چاپ پیغام در خروجی - رسم دایره توسط توابع مثلثاتی سینوس و کوسینوس

این برنامه شامل فایل ورد 5 صفحه ای توضیحات توابع و کدهای برنامه نیز می باشد (علاوه بر کامنت های داخل برنامه).


مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی