معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

پروژه گرافیک تسبیح سه بعدی و انعکاس روی میز

موضوع بندی : گرافیک کامپیوتری جمعه 24 اردیبهشت 1395
پروژه گرافیک تسبیح سه بعدی و انعکاس روی میز

پروژه سه بعدی تسبیح روی میز شیشه ای با زبان سی پلاس پلاس و با استفاده از کتابخانه گرافیک opengl و در محیط کامپایلر visual studio طراحی شده است.

در این پروژه اجزای تشکیل دهنده تسبیح 33 مهره آبی فیروزه ای رنگ گرد با دو مهره جدا کننده کوچک بین آنها می باشند. میز شیشه ای (عسلی) مستطیل که تسبیح روی آن قرار دارد توسط تکنیک شیشه ای کردن اجسام در opengl طراحی شده است که زیر آن کاملا دیده می شود. کف صحنه هم توسط تکنیک بافت گذاری، کاشی زده شده است.

برای انعکاس تصویر تسبیح روی شیشه میز عسلی، مشابه تسبیح اصلی با فاصله کم در زیر آن تسبیح دیگر ترسیم شده است که زیر میز قرار می گیرد ولی چون شیشه حالت مات دارد به نظر می رسد که انعکاس تسبیح اصلی روی میز افتاده است.

تکنیک های که در این پروژه استفاده شده است : تکنیک بافت گذاری روی سطوح (texture) -  تکنیک شیشه ای کردن اجسام (glAccum) - نورپردازی صحنه (GL_LIGHTING)

اشکال هندسی ترسیم شده در پروژه : کره - مخروط - مکعب مستطیل

لازم به توضیح است که داخل سورس کد برنامه توضیحات مختصری در قالب کامنت برای خوانایی بیشتر به برنامه اضافه شده است.


مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی