معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

تحقیق آسيب هاى روان شناختى اينترنت و دنیای مجازی

موضوع بندی : روانشناسی شنبه 6 آبان 1396
تحقیق آسيب هاى روان شناختى اينترنت و دنیای مجازی

تحقیق با عنوان آسيب های روان شناختی اينترنت و دنیای مجازی در قالب فایل ورد 26 صفحه ای برای دانشجویان رشته روانشناسی و علاقه مندان گردآوری شده است، در ادامه بخش هایی از این تحقیق به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

 

مقدمه

اينترنت با همه خوبیها و فوايدش، از کاستی ها و آسيب هايی نيز برخوردار است که همگان به ويژه دولت مردان، سياست گذاران و اوليا و مربيان و والدين بايد بدان واقف باشند. البته سخن گفتن از آسيب های اينترنت به معنای نفی اين پديده و نگاه منفی بدان نيست؛ بلکه واقعيت اين است که اينترنت دارای کارکردهای مثبت و منفی می باشد و اکنون به بيان برخی از آسيب های آن می پردازيم.

انواع آسيب های فردی و روان شناختی

امروزه آسيب های فردی و روان شناختی اينترنت، از سابر خطرات آن بيشتر است. در بعد روان شناختی، اينترنت آسيب های جدی متعددی از جمله: هويت نامشخص، اضطراب، افسردگی و انزوا، اعتياد به اينترنت و به خصوص اعتياد به گپ زنی (چت) را می تواند برای کاربران به همراه داشته باشد؛ همچنان که فوايد و مزايای متعددی را نيز می تواند برای او به ارمغان آورد.

شناخت واقعی و عملی نيازهای نسل جوان امروز، مستلزم بررسی ابعاد مختلف عوامل تاءثيرگذار و اثرپذيری از فنّاوری نوين ارتباطی است. متاسفانه بخش عمده ای از مديران و مسئولان و برنامه ريزان و تصميم سازان ما يا نمی خواهند و يا نمی توانند به شناخت اين فنّاوری بپردازند. اينترنت و رايانه نه تنها ميزان و سطح اطلاعات نسل جوان را افزايش داده، بلکه بر تمايلات و گرايشات آنان نيز تاثير گذاشته است.

بحران هويت جوانان

جوان، به خصوص در دوران بلوغ که مرحله شکل گيری هويت اوست و همواره به دنبال کشف ارزش ها و درونی کردن آنها می باشد، با اينترنت و حجم گسترده، حيرت انگيز و گوناگون اطلاعات مواجه می شود و ناچار که در اين دنيای مجازی، هويت خويش را از طريق جستجو پيدا کند و بدين سان، ممکن است برخی و شايد تعداد زيادی از نوجوانان راه را در اينترنت گم کنند و دوران هويت يابی خويش را بيش از پيش با بحران سپری کنند.

 

فهرست مطالب:

  • مقدمه
  • انواع آسيب های فردی و روان شناختی
  • بحران هويت جوانان
  • سوء استفاده جنسی
  • اعتياد به اينترنت
  • تضاد و تعارض در اينترنت
  • منابع

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی