معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

تحقیق در مورد شناخت بیماری ایدز و ویروس hiv

موضوع بندی : پزشکی یکشنبه 26 بهمن 1399
تحقیق در مورد شناخت بیماری ایدز و ویروس hiv

تحقیق با موضوع شناخت بیماری ایدز hiv در قالب فایل ورد با 11 صفحه محتوا برای دانش آموزان رشته تجربی و سایر علاقه مندان گردآوری شده است. در ادامه بخشهایی از این مقاله به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

ایدز چیست

ایدز (AIDS) مخفف Acquired Immune Deficiency Syndrome به معنی سندرم نقص ایمنی اکتسابی می باشد. وقتی سیستم ایمنی آسیب ببیند، نه تنها در برابر ویروس HIV (که در آغاز به آن صدمه زده) بلکه نسبت به بقیه عفونتها هم آسیب پذیر می شود و دیگر قادر به کشتن میکربها و ویروسهایی که قبلاً برایش مشکلی ایجاد نمی کردند، نیست لذا با گذشت زمان، افراد آلوده به HIV بیشتر و بیشتر بیمار می شوند و معمولاً سالها پس از آلودگی به یکی از بیماریهای خاص٬ شدیداً مبتلا می شوند و در این زمان گفته می شود که آنها به ایدز مبتلا شده اند.

بنابراین زمانی که فرد آلوده به ویروس HIV برای اولین بار به یک بیماری جدی مبتلا شود و یا وقتی که تعداد سلولهای ایمنی باقیمانده در بدن او از حد معینی کمتر شود، مبتلا به بیماری ایدز شناخته می شود. ایدز یک مرحله کاملاً جدی است که بدن، دفاع بسیار کمی در برابر انواع عفونتها دارد. در واقع هر فرد آلوده به ویروس HIV، الزاما مبتلا به ایدز نمی باشد اما در طول مدت آلودگی خود، می تواند دیگران را آلوده کند.

چگونه می توان بیمار مبتلا به ایدز را شناسایی کرد

تشخیص آلودگی به ویروس ایدز، فقط با آزمایش خون میسر است که آن هم از زمان ورود ویروس به بدن انسان تا زمانی که شواهد آزمایشگاهی ظاهر شود، بین ۲ تا ۱۶ ماه فاصله وجود دارد که به آن دوره پنجره گفته می شود. در این دوران فرد آلوده کننده است ولی هیچیک از علائم بالینی و آزمایشگاهی را ندارد.

چه مدت طول می کشد تا HIV به ایدز تبدیل شود

بدون درمان دارویی، بطور متوسط طی 10 سال آلودگی به ویروس HIV به سمت ایدز پیش می رود که البته این مدت 10 سال برای فردی است که تغذیه مناسبی دارد. اما فردی که در منقطه فقیرنشین است و بخوبی تغذیه نمی شود ممکن است بسیار سریعتر به سمت ایدز و نهایتاً مرگ پیش برود.

فهرست مطالب

 • ایدز چیست؟
 • HIV چیست؟
 • ویروس ایدز (HIV) از چه راههایی سرایت می کند؟
 • ایدز (HIV) از چه راههایی سرایت نمی کند؟
 • چه کسی نیاز به انجام آزمایش HIV دارد؟
 • علائم بالینی بیماری ایدز چیست ؟
 • چگونه می توان بیمار مبتلا به ایدز را شناسایی کرد ؟
 • دلایل انجام دادن تست HIV چیست؟
 • چه مدت طول می کشد تا HIV به ایدز تبدیل شود؟
 • نتیجه گیری
 • منابع

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی