معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

دانلود تحقیق آماده درباره خلقت انسان از نظر قرآن کریم

موضوع بندی : معارف یکشنبه 13 خرداد 1397
دانلود تحقیق آماده درباره خلقت انسان از نظر قرآن کریم

مقاله آماده با عنوان خلقت انسان از نظر قرآن در قالب فایل 10 صفحه ای برای دانش آموزان و دانشجویان گردآوری شده است. در ادامه بخش هایی از این مقاله به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

مقدمه

سخن گفتن دربارهى انسان در عین آسانى، از سختى خاص خود برخوردار می باشد، چون شناخت انسان از مسایلى است که به سادگى دسترسى به آن ممکن نمیباشد، زیرا انسان داراى گرایشات متعدد و داراى جنبه معنوى می باشد و مطالعه و تحقیق در هر کدام از خصوصیات انسان نیاز به وقت زیاد و نوشتن مطالب متعدد دارد. لذا در کتب فراوانى از زاویه هاى گوناگون، انسان را مورد بررسى قرار داده اند.

و از آنجا که قرآن کتاب وحى می باشد و کلام خداوند است که خود خالق انسان می باشد بهترین نظریات در مورد انسان را مىتوان در این کتاب آسمانى دریافت کرد. از این رو، بحث را بیشتر بر نظریه ى قرآن متمرکز کرده، نکاتى را در باب «قرآن و انسان» ذکر می کنیم.

مبدا آفرینش انسان

بحث خلقت انسان از بحثهاى بسیار رایج در بین اهل نظر و مطالعه می باشد. براى پى بردن به این مطلب که این مسئله همواره مورد بحثبوده است چند نظریه را یادآورى مىکنیم. درباره چگونگى پیدایش نوع آدم در زمین دو نظر است: یکى آراى فلسفى قدیم و ظواهر دینى که از این نظر انواع و اصول خلقت بدون سابقه پدید آمده، و نظر استقرایى دیگر که از فروع فلسفه نشو و ارتقا و تکامل است پیدایش انواع را از دانى به عالى و به هم پیوسته می شمارد و هر نوع پایین را با گذشت زمان و تاثیر محیط منشا نوع بالاتر می داند جزئیات این نظریه از جهت تجربه و کلیات این نظریه از جهت ادله ى فلسفى چنانکه باید اثبات نشد.

مبدا و مراحل تکامل خلقت انسان در قرآن

بعد از این که دو نظریه مطرح در بین صاحب نظران را اجمالا بیان کردیم وقت آن رسیده است که خود را در محضر قرآن قرار دهیم و ببینیم قرآن با کدامیک از دو نظریه هماهنگى و موافقت دارد یا این که نظر سومى را دارد. این که انسان ابتداء به صورت مستقل خلق شده یا این که تکامل یافته از موجودات زنده دیگر می باشد

فهرست مطالب

  • مقدمه
  • مبدا آفرینش انسان
  • مبدا و مراحل تکامل خلقت انسان در قرآن
  • طرح یک اشکال و جواب آن
  • بقاى نوع انسان از دیدگاه قرآن
  • خلقت شگفت انگیز انسان در بعد مادى
  • هدف از خلقت انسان
  • منابع

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی