معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

دانلود تحقیق آماده درباره خلقت انسان از نظر قرآن کریم

موضوع بندی : معارف یکشنبه 13 خرداد 1397
دانلود تحقیق آماده درباره خلقت انسان از نظر قرآن کریم

مقاله آماده با عنوان خلقت انسان از نظر قرآن در قالب فایل 10 صفحه ای برای دانش آموزان و دانشجویان گردآوری شده است. در ادامه بخش هایی از این مقاله به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

 

مقدمه

سخن گفتن دربارهى انسان در عين آسانى، از سختى خاص خود برخوردار می باشد، چون شناخت انسان از مسايلى است که به سادگى دسترسى به آن ممکن نمیباشد، زيرا انسان داراى گرايشات متعدد و داراى جنبه معنوى می باشد و مطالعه و تحقيق در هر کدام از خصوصيات انسان نياز به وقت زياد و نوشتن مطالب متعدد دارد. لذا در کتب فراوانى از زاويه هاى گوناگون، انسان را مورد بررسى قرار داده اند.

و از آنجا که قرآن کتاب وحى می باشد و کلام خداوند است که خود خالق انسان می باشد بهترين نظريات در مورد انسان را مىتوان در اين کتاب آسمانى دريافت کرد. از اين رو، بحث را بيشتر بر نظريه ى قرآن متمرکز کرده، نکاتى را در باب «قرآن و انسان» ذکر می کنيم.

مبدا آفرينش انسان

بحث خلقت انسان از بحثهاى بسيار رايج در بين اهل نظر و مطالعه می باشد. براى پى بردن به اين مطلب که اين مسئله همواره مورد بحثبوده است چند نظريه را يادآورى مىکنيم. درباره چگونگى پيدايش نوع آدم در زمين دو نظر است: يکى آراى فلسفى قديم و ظواهر دينى که از اين نظر انواع و اصول خلقت بدون سابقه پديد آمده، و نظر استقرايى ديگر که از فروع فلسفه نشو و ارتقا و تکامل است پيدايش انواع را از دانى به عالى و به هم پيوسته می شمارد و هر نوع پايين را با گذشت زمان و تاثير محيط منشا نوع بالاتر می داند جزئيات اين نظريه از جهت تجربه و کليات اين نظريه از جهت ادله ى فلسفى چنانکه بايد اثبات نشد.

مبدا و مراحل تکامل خلقت انسان در قرآن

بعد از اين که دو نظريه مطرح در بين صاحب نظران را اجمالا بيان کرديم وقت آن رسيده است که خود را در محضر قرآن قرار دهيم و ببينيم قرآن با کداميک از دو نظريه هماهنگى و موافقت دارد يا اين که نظر سومى را دارد. اين که انسان ابتداء به صورت مستقل خلق شده يا اين که تکامل يافته از موجودات زنده ديگر می باشد
 

فهرست مطالب

  • مقدمه
  • مبدا آفرينش انسان
  • مبدا و مراحل تکامل خلقت انسان در قرآن
  • طرح يک اشکال و جواب آن
  • بقاى نوع انسان از ديدگاه قرآن
  • خلقت شگفت انگيز انسان در بعد مادى
  • هدف از خلقت انسان
  • منابع

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی