معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

تحقیق در مورد کنترل غریزه جنسی در جوانان با توجه به تعالیم اسلام

موضوع بندی : علوم اجتماعی شنبه 9 اسفند 1399
تحقیق در مورد کنترل غریزه جنسی در جوانان با توجه به تعالیم اسلام

تحقیق با عنوان کنترل غریزه جنسی در جوانان در قالب فایل ورد 18 صفحه ای برای دانش آموزان و دانشجویان گردآوری شده است. در ادامه بخش هایی از این مقاله به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

عوامل روزمره در کنترل غریزه جنسی

علاوه بر عواملی که در کنترل غریزه جنسی و تسکین شهوت بحث شد، از طریق «تغذیه»، «ورزش» و سایر عوامل روزمرّه نیز، می توان به مبارزه با این غریزه برخاست. جوانانی که فعلاً زمینه ازدواج ندارند، باید از بی کاری دوری گزینند،و به هر وسیله ای که باشد خود را سرگرم ساخته، و بدانند که در این دوران جوانی هر چه بخواهند می توانند پیش رفته و در کارهای علمی، فکری، اقتصادی، اجتماعی... به مراحل عالی دست یابند، و از سوی دیگر این نوع اشتغالات آنان را از کشیده شدن به امور جنسی باز می دارد.

نوع تغذیه و کمیّت و کیفیّت آن در تشدید و تسکین شهوت بسیار مؤثر است، بنابراین جوانان آگاه سعی کنند از پرخوری اجتناب نموده، و از غذاهایی که در این زمینه مؤثّر است استفاده نمایند. مثلاّ انواع غذاهای: لیمودار، گوشت ماده، کافور، ادویه، ترشی، قهوه... چنانچه در کتابهای مختلف گیاهی و غذایی و جنسی نوشته شده برای تسکین شهوت مؤثر است.

کنترل منفى

غالبا وقتى سخن از کنترل غریزه جنسى به میان مى آید، توجه اشخاص به سمت و سوى نوع منفى آن جلب مى شود و آن این است که کسى با وجود تحریکات مختلف و مواجهه با عوامل انگیزش این غریزه، بخواهد با میل تحریک شده اش مبارزه و مقابله کند و به سوى ارتکاب جرم نرود، چنین کارى گرچه قطعا بهتر از آلایش دامن و عمل به جرم است، ولى پیامدهاى سوء و مخرب آن بر کسى پوشیده نیست. این کار هم به غایت دشوار است و هم زیانبار، و بدین جهت هرگاه شخصى به کنترل غریزه سفارش مى شود، با چنین برداشتى از آن، و تصور دشوارى و زیانبارى آن، از پذیرفتن چنین توصیه هایى سر باز مى زند.

گوش ندادن به آوازها و موسیقیهاى تحریک کننده و مبتذل

در حدیثى از حضرت صادق (ع) آمده است: «إنّ رجلا سأله عن سماع الغناء، فنهى عنه و تلا قول اللّه عزّ و جلّ: «انّ السّمع و البصر و الفؤاد کلّ اولئک کان عنه مسؤولاً» و قال یسأل السّمع عمّا سمع و الفؤاد عمّا عقد و البصر عمّا ابصر؛ مردى از آن حضرت در باره شنیدن آواز محرک پرسید. حضرت از آن نهى کرده و این آیه را خواندند: به یقین گوش و چشم و دل هر یک مورد سؤال خواهند بود و فرمود: گوش از آنچه شنیده و قلب از آنچه بدان دل بسته و چشم از آنچه دیده است مسؤول بوده و بازخواست خواهند شد».

فهرست مطالب

 • عوامل روزمره در کنترل غریزه جنسی
 • راههای کنترل غریزه جنسی با توجه به تعالیم اسلام
 • کنترل منفى
 • کنترل مثبت
 • شیوه های کنترل مثبت
  1. پرهیز از فکر و ترسیم صحنه هاى محرک در ذهن و خیال
  2. دورى از نگاههاى مسموم و مناظر تحریک آمیز
  3. گوش ندادن به آوازها و موسیقی هاى تحریک کننده و مبتذل
  4. اجتناب شدید از گفتگوهاى دوستانه و نشستهاى غفلت زا
  5. اعتدال در خوردن
  6. اشتغال، ورزش و سرگرمیهاى مفید
  7. تلاوت قرآن
  8. روزه داری
 • کنترل غرایز جنسی و هواهای نفسانی در پرتو آموزه‏های روایی
 • اصلاح و تهذیب نفس در جوانی
 • رویارویی شهوت و عقل، در جوانی
 • پی‏امدهای طغیان غرایز و چگونگی مهار آن
 • پی آمدهای خطرناک پیروی از شهوت ها
 • غریزه جنسی؛ نگاه ابزاری یا استقلالی
 • مددخواهی از خداوند، برای کنترل غریزه‏ ها
 • منابع

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی