معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

سورس کد مرتب سازی حبابی اعداد در اسمبلی

موضوع بندی : زبان ماشین اسمبلی چهارشنبه 19 خرداد 1395
سورس کد مرتب سازی حبابی اعداد در اسمبلی

برنامه مرتب سازی به روش حبابی به زبان ماشین، زبان اسمبلی و تحت کامپایلر توربو اسمبلر TASM و emu8086 نوشته شده است.

در این برنامه ابتدا با چاپ پیغامی تعداد اعداد ورودی که قصد مرتب کردن آنها را داریم از کاربر دریافت می شود و سپس به آن تعداد عدد دریافت و پس از اتمام مرحله ورود اعداد برنامه به روش الگوریتم مرتب سازی حبابی اعداد را مرتب و در نهایت در خروجی چاپ می کند.

مرتب سازی حبابی (Bubble sort) یک الگوریتم مرتب سازی ساده است که فهرست را پشت سرهم پیمایش می کند تا هر بار عناصر کنارهم را با هم سنجیده و اگر در جای نادرست بودند جابه جایشان کند. دراین الگوریتم این کار باید تا زمانی که هیچ جابه جایی در فهرست رخ ندهد، ادامه یابد و در آن زمان فهرست مرتب شده است.

این مرتب سازی از آن رو حبابی نامیده می شود که هر عنصر با عنصر کناری خود سنجیده شده و در صورتی که از آن کوچک تر باشد جای خود را به آن می دهد و این کار همچنان پیش می رود تا کوچک ترین عنصر به پایین فهرست برسد و دیگران نیز به ترتیب در جای خود قرار گیرند، این عمل همانند پویش حباب به بالای مایع است.

همانطوری که اشاره شد سورس این برنامه در هر دو کامپایلر زبان ماشین emu8086 و turbo assembler ارائه می شود.


مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی