معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

پاورپوینت با موضوع روش استخراج اتاق و پایه، مزایا و معایب آن

موضوع بندی : مهندسی معدن سه شنبه 24 فروردین 1400
پاورپوینت با موضوع روش استخراج اتاق و پایه، مزایا و معایب آن

پاورپوینت با موضوع روش استخراج اتاق و پایه در قالب فایل ppt با 28 صفحه محتوا برای دانشجویان رشته های مهندسی معدن و عمران گردآوری شده است. در ادامه بخش هایی از این پاورپوینت به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

معرفی روش استخراج اتاق و پایه

روش اتاق و پایه که خاص کانسار های مسطح و لایه ای نسبتا“ نازک می باشد، یکی از روش های استخراجی با فضاهای باز می باشد. روش اتاق و پایه معمولا برای استخراج مواد معدنی زغال، بوراکس، فلدسپات، آهن، سرب، سنگ آهک، پتاس، نمک، اورانیوم،... مورد استفاده قرار میگیرد.

این روش بدون نگهداری بوده و نیازی به سیستم های نگهداری مصنوعی ندارد. روش اتاق و پایه در میان روشهای زیرزمینی دارای جایگاه ویژه ای است. علت آن میزان بالای تولید، هزینه تمام شده نسبتا پایین و سادگی اجرا می باشد.

روش کار

در روش اتاق و پایه ماده معدنی را به شکل اتاقهایی استخراج کرده و برای نگهداری سقف قسمتی از ماده معدنی را به صورت پایه جا می گذارند. در این روش فضاهای استخراجی به صورتی راست گوشه و به فواصل منظم از یکدیگر و پایه ها به صورت مستطیلی یا مربعی به منظور نگهداری طبیعی ایجاد می گردند. درصورتیکه کانسار و روش کاملاً منطبق و یکنواخت باشند، تصویر افقی معدن مشابه یک صفحه شطرنج یا خیابانهای مستطیل شکل در یک شهر خواهد بود.

در این روش مقدار قابل توجهی از ماده معدنی برجای می ماند که اندازه آن ممکن است به بیش از نصف ذخیره نیز برسد. لذا زمانی از آن استفاده می شود که عیار ماده معدنی پائین و یا قیمت ان کم و ذخیره ای زیاد باشد. در ضمن این روش در مورد کانسارهایی به کار می رود که کمابیش به صورت لایه ای، مسطح و با شیب کم هستند.

فهرست مطالب

  • معرفی روش استخراج اتاق و پایه
  • شرایط کاری
  • روش کار
  • چرخه عملیات
  • پارامترهای موثر بر اندازه پایه ها
  • بازیابی لنگه ها
  • روش های بازیابی پایه ها
  • مزایا
  • معایب

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی