معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

پاورپوینت مشکلات زیست محیطی مواد پلاستیکی موجود در طبیعت

موضوع بندی : زیست شناسی سه شنبه 24 فروردین 1400
پاورپوینت مشکلات زیست محیطی مواد پلاستیکی موجود در طبیعت

پاورپوینت با موضوع مشکلات زیست محیطی مواد پلاستیکی در قالب فایل ppt با 39 صفحه محتوا برای دانشجویان و دانش آموزان گردآوری شده است. در ادامه بخش هایی از این پاورپوینت به همراه فهرست مطالب ان را مشاهده خواهید کرد.

مقدمه

درطول 50 سال اخیر، استفاده از پلاستیک ها صنعت بسته بندی انواع مواد غذایی و نوشیدنی ها و یا به شکل ظروف یکبار مصرف، افزایش چشمگیر داشته است. بطوریکه به عصر حاضر، لقب عصر پلاستیک داده اند.

پلاستیک هایی که برای تماس با مواد غذایی، عمدتاً به کار می روند، از منابع نفتی سنتز می گردند. مانند پلی استایرن (PS)، پلی پروپیلن (PP)، پلی اتیلن (PE)، پلی اتیلن ترفتالات (PET) وپلی وینیل کلراید (PVC) امروزه این پلاستیک ها به علت سبک و محکم بودن آنها، سهولت فرایندپذیری و حتی ارزان بودن آنها، رواج فراوانی یافته اند.

تاثیر منومرهای موادپلاستیکی در سلامتی انسان

این واقعیت که استایرن تجمع یافته در بافت چربی انسان می تواند اثرات نامطلوب به سلامتی از خود برجای بگذارد مورد بحث و تامل است.

استایرن

تماس طولانی مدت با مقادیر کم استایرن می تواند عامل اثرات نور تاکسیک (خستگی، عصبیت، مشکلات مربوط به خواب ) هماتولوژی ( کم شدن پلاکت ها و گلوبین ) سیتوژنیک ( غیرعادی شدن کروموزوم ها) و سرطان زایی باشد.

شواهدی وجود دارد که منومراستایرن در جانوران عامل سرطان ریه بوده است. منومراستایرن می تواند به جنین درحال رشد صدمه بزند. فرآیند متابولیک استایرن در بدن انسان منجر به تولید ماندلیک اسید که عامل شناخته شده جهش و استایرن اکساید که یک سرطان زای مشهور است می شود. منومر استایرن اثرات نامطلوب بر مغز و کبد دارد.

مشکلات زیست محیطی مواد پلاستیکی

چند میلیون تن ماده پلاستیکی که هرروزه در طبیعت بعد از مصرف انباشته می شوند بدلیل عدم بازگشت به طبیعت باعث آلودگی محیط زیست می شوند. ساختار شیمیایی این پلاستیکها به گونه ای است که میکرو اورگانیسمها این اجازه را نمی دهد تا آنها را تجزیه کرده تا به شکل مطلوب به طبیعت برگردند.

فهرست مطالب

 • مقدمه
 • اهمیت پدیده مهاجرت
 • تاثیر منومرهای موادپلاستیکی در سلامتی انسان
 • استایرن
 • پلی اتیلن ترفتالات (PET)
 • پلی اتیلن و پلی پروپیلن
 • مشکلات زیست محیطی مواد پلاستیکی
 • چه باید کرد؟
 • فعالیت مذکور در کشور
 • گرانول های گیاهی
 • اهمیت توسعه پلیمرهای زیست تخریب پذیر

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی