معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

پاورپوینت در مورد بررسی معماری کلیسای سنت استپانوس دستا در جلفا

موضوع بندی : معماری شنبه 25 اردیبهشت 1400
پاورپوینت در مورد بررسی معماری کلیسای سنت استپانوس دستا در جلفا

پاورپوینت با موضوع بررسی معماری کلیسای سنت استپانوس دستا در قالب فایل ppt با 33 صفحه محتوا برای دانشجویان رشته معماری و سایر علاقه مندان گردآوری شده است. در ادامه بخشه ایی از این پاورپوینت به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

لازم به توضیح است که ای پاورپوینت شامل تصاویر مختلف از این کلیسای تاریخی ارمنیان در شهر جلفا می باشد.

یکی از زیباترین و مشهورترین کلیساهای ارمنیان در جهان کلیسای استپانوس مقدس با ویژگی های معماری و تزئینی بسیار با ارزش است. کلیسا استپانوس مقدس در دژی استوار که دیوارهایی عریض و مرتفع دارند واقع شده است.ارمنیان به مجموعه بناهایی که در این گونه دژها بنا گردیده اند وانک می گویند. وانک استپانوس مقدس یکی از مشهورترین مراکز فرهنگی ارمنستان بود،چرا؟چون تعداد بسیاری خوشنویس وخطاط در این وانک گرد آمده بودند و به استنساخ کتابهای پرداختند.هم اکنون در گنجینه شهر ایروان پایتخت جمهوری ارمنستان و مرکز فرهنگی مخیتاریان در شهر ونیز تعداد بسیری کتاب های نفیس که در این وانک استنساخ شده است نگهداری می شود.

ضلع شرقی

این دو نیم ستون به وسیله قوسی جناغی به یکدیگر وصل شده اند. در سمت راست بالای سرستون نقش برجسته ای در سنگ حجاری گردیده است. ابتدای ضلع شرقی از جوار باروی شمالی وانک اغاز می گردد که پشت محراب کلیسا بوغوس و پطروس یا اجاق دانیال است.در ابتدای دیوار نیم ستونی است که در ارتفاع 3/5 متری به سرستونی منتهی می شود. قرینه این نیم ستون در سمت چپ دیوار پشت محراب کلیسای بوغوی و پطروس تعبیه شده است این دو نیم ستون به وسیله قوسی جناغی به یکدیگر وصل شده اند. در سمت راست بالای سرستون نقش برجسته ای در سنگ حجاری گردیده است.

داخل کلیسا

صحن داخلی کلیسا طرح صلیب مانند دارد.محراب در شرق کلیسا واقع شده است و به وسیله نرده چوبی از محل اجتماع مردم جدا گردیده است. در دو وسی نرده دو چهار طاق سنگی مرتفع قرار دارد که با ستون های سنگی صورتی ساخته شده اندبه این صورت که هر ستون به سر ستون منتهی می شود از فراز سر ستونها هر ستون به وسیله یک قوس به ستون پهلویی متصل می گردد.

میان قوسها را با سنگهای تراشیده شده پوشانده اند در نتیجه در انتهای قوس ها مربعی به وجود آمده است بر روی این گنبد چهار ظلعی هرمی شکلی قرار دادهاند.این چهار طاق محل نشستن مقامات بلند پایه روحانی در هنگام اجرایی مراسم مذهبی است. طول صحن داخلی کلیسا 13.90 متر و عرض پام 12.80متر است.

فهرست مطالب

  • مساحت کلیسا
  • موقعیت جغرافیای
  • در ورودی
  • دیوار غربی
  • دیوار جنوبی
  • ضلع شرقی
  • دیوار شمالی
  • داخل کلیسا
  • اجاق دانیال

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی