معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

پاورپوینت راسته گوشخیزک ها و شناخت انواع آنها

موضوع بندی : مهندسی کشاورزی یکشنبه 12 اردیبهشت 1400
پاورپوینت راسته گوشخیزک ها و شناخت انواع آنها

پاورپوینت با موضوع راسته گوشخیزک ها یا Dermaptera در قالب فایل ppt با 19 صفحه محتوا برای دانشجویان رشته های مهندسی کشاورزی، گیاه شناسی و زیست شناسی گردآوری شده است. در ادامه بخش هایی از این پاورپوینت به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

مقدمه

نام این راسته، از دو واژه یونانی Dermatos به معنای پوست و Ptera به معنای بال گرفته شده است و اشاره به بال جلو ضخیم این حشرات دارد.

نام گوشخیزک (Earwig) از یک باور نادرست قدیمی که گوشخیزک ها از طریق سوراخ گوش خود را به مغز انسان رسانده و در آنجا تخمگذاری می کنند، به وجود آمده است. جالب است که در کشورهای مختلف دنیا مثل انگلستان، آلمان، هلند، اسلواکی، رومانی و از آن جمله ایران، برای این حشرات از همین نام عمومی استفاده می شود.

گوشخیزک ها حشراتی با بدن باریک و کشیده هستند که از روی یک جفت زائده ضخیم به نام فورسپس (Forceps) در انتهای بدن تشخیص داده می شوند. این دو زائده در حقیقت از ضخیم شدن سرسی به وجود آمده اند و به عنوان یک اندام دفاعی، توسط حشره مورد استفاده قرار می گیرند. در صورتی که این حشرات تحریک شوند، انتهای بدن را به پشت خود برگردانده و یک حالت تهاجمی شبیه عقرب ها به خود می گیرند که در اغلب موارد باعث اجتناب دشمنان می شوند.

Labiduridae (گوشخیزکهای مخطط) (StripedEarwigs)

در این خانواده، بند دوم پنجه پا حالت عادی دارد و هرگز پهن نشده است. این حشرات بین 10 تا 45 میلیمتر طول دارند و جزء گوشخیزک های بزرگ محسوب می شوند. شاخک آنها نیز بین 25 تا 30 بند دارد. حشرات این خانواده دارای یک سری نوارهای طولی بر روی پرونوتوم و بالپوش ها هستند و به همین دلیل به نام گوشخیزک های مخطط شناخته می شوند. این گوشخیزک ها اغلب شب فعال و شکارگر هستند.

Labidura riparia و L. truncata دو گونه مهم و بسیار عمومی این خانواده هستند.

فهرست مطالب

  • مقدمه
  • شناخت گوشخیزک ها
  • Labiduridae (گوشخیزکهای مخطط) (StripedEarwigs)
  • Forficulidae (گوشخیزک های اروپایی)
  • Carcinophoridae
  • Labiidae

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی