معرفی سایت
سایت پیشرو پروژه حاوی کدهای برنامه نویسی، پروژه ها و مقالات در اکثر رشته های تحصیلی جهت کمک به افزایش دانش و پیشرفت علمی دانشجویان و دانش آموزان می باشد، اکثر پروژه های موجود به صورت رایگان و تعدادی هم بعد از پرداخت هزینه (بنا به درخواست ارسال کننده پروژه!) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.
ضمانت بازگشت وجه
آرشیو موضوعی

علوم پزشکی

نمونه سوالات

آخرین پروژه های سایت
محبوب ترین پروژه های سایت

پاورپوینت در مورد انقلاب صنعتی و اثرات آن در گردشگری

موضوع بندی : مدیریت یکشنبه 10 دی 1402
پاورپوینت در مورد انقلاب صنعتی و اثرات آن در گردشگری

پاورپوینت با موضوع انقلاب صنعتی و اثرات آن در گردشگری در قالب فایل ppt با 19 صفحه محتوا برای دانشجویان رشته مدیریت امور فرهنگی گردآوری شده است. در ادامه بخشهایی از این پاورپوینت به همراه فهرست مطالب آن را مشاهده خواهید کرد.

اختلاف نظرها در مورد انقلاب صنعتی

مورخان در این نکته که انقلاب صنعتی یکی از مهمترین رویدادهای تاریخی بود و باعث گذار سریع دنیا به دوران مدرن شد توافق دارند؛ اما درباره بسیاری از جنبه های این رویداد اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. چگونگی تاثیرگذاری انقلاب صنعتی بر مردم عادی که غالبا طبقات کارگر نامیده می شوند، از قدیمی ترین موارد اختلاف نظر در این باره به شمار می رود.

گروهی از مورخان بدبین اعتقاد دارند که استانداردهای زندگی افراد عادی پس از انقلاب صنعتی کاهش پیدا کرد، در حالی که گروه دیگر که همان مورخان خوش بین هستند، معتقدند که این استانداردها افزایش پیدا کرد.

زمانی بحث های ایدئولوژیک میان منتقدان بازارهای آزاد (به ویژه مارکسیست ها) و مدافعان بازار آزاد در پس این اختلافات بود. منتقدان یا همان افراد بدبین، انگلستان قرن نوزده میلادی را همانند Coketown چارلز دیکنز یا «کارگاه های تاریک و شیطانی» ویلیام بلیک شاعر در نظر می آوردند که سرمایه داران در آن هر سال ارزش مازاد بیشتری را از طبقه کارگر به خود اختصاص می دادند. و...

انقلاب صنعتی چگونه جهان را تغییر می دهد

به گزارش بولتن نیوز، بشر در آستانه یک انقلاب صنعتی قرار دارد که به نحو بنیادینی نحوه زندگی، کار و ارتباطی که ما با یکدیگر داریم را تغییر خواهد داد. هنوز نمی دانیم این انقلاب چگونه رخ خواهد داد، اما یک چیز روشن است: واکنش به آن باید یکپارچه و جامع باشد و تمام سهام داران سیاست های جهانی از بخش های دولتی و خصوصی گرفته تا دانشگاه ها و جامعه مدنی را درگیر کند.

در اولین انقلاب صنعتی از نیروی آب و بخار برای مکانیزه کردن تولید استفاده شد. انقلاب دوم، از نیروی برق برای ایجاد تولید انبوه استفاده کرد. سومین انقلاب هم از الکترونیک و فن آوری اطلاعات برای خودکار کردن تولید استفاده کرد. اکنون چهارمین انقلاب صنعتی که از اوسط قرن گذشته شروع شده در حال رخ دادن است. مشخصه اصلی این انقلاب انفجار فن آوری هایی است که در حال کمرنگ کردن مرزها بین حوزه های فیزیکی، دیجیتال و بیولوژیک است.

تاریخچه گردشگری

پدیده گردشگری ریشه در حرکت و جابه جایی دارد و تحرک بخش لاینفک زندگی انسانهاست. از این رو می توان گفت که تاریخ صنعت گردشگری شاید به قدمت فعالیتهای نوع بشر است و فقط اشکال و اهداف آن متفاوت بوده است.

گردشگری پدیده ای است کهن که از دیر زمان در جوامع انسانی وجود داشته است و به تدریج در طی مراحل تاریخی مختلف، به موضع فنی، اقتصادی و اجتماعی کنونی خود رسیده است. گردشگری بر بنیاد عامل اساسی سفر و جا بجایی قرار دارد، در نتیجه دگرگونیهای آن تابع تغییرات مختلفی از قبیل دگرگونیهای ناشی از انگیزه سفر و وسیله حمل و نقل می باشد.

سفر در سرشت انسان است، آدمی چنان آفریده شده و چنان هستی گرفته است که باید به سفر برود. انسان از دیرباز برای رهایی از تنهایی و سختی و نیز وابستگیهای محلی و عادات و آداب و رسوم یکنواخت و مکرر زندگی خود دست به سفر می زده است، در میان انگیزه های مختلف سفر نیاز روانی بیش از همه برانگیزاننده امواج توده های انسانی در امر مسافرت و جا به جایی است.

فهرست مطالب

  • اختلاف نظرها در مورد انقلاب صنعتی
  • انقلاب صنعتی چگونه جهان را تغییر می دهد
  • تاریخچه گردشگری
  • عهد باستان
  • انقلاب صنعتی
  • پیشینه تاریخی گردشگری در ایران

مشخصات فایل
ضمانت نامه تمام فایل های موجود در سایت دارای ضمانت بازگشت وجه می باشد. ضمانت نامه
عضویت در پیشرو پروژه
پروژه های مرتبط

شماره تماس جهت پشتیبانی از فایل های خریداری شده سایت : 912-8484-0914 قره داغی